Rawa.Ink – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości w Katowicach

Rawa.Ink – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości w Katowicach

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink to nowoczesna, coworkingowa przestrzeń umożliwiająca rozwój mieszkańcom Katowic w obszarach przedsiębiorczości i innowacyjności. Można tu wynająć osobne biuro, pojedyńcze biurko lub po prostu usiąść i popracować. Dodatkowo Rawa.Ink daje możliwość tworzenia i rozwijania pomysłów w strefie fab-lab, która składa się z pracowni: projektowej, design oraz krawieckiej.

Rawa.Ink powstała z myślą o start-up’ach oraz firmach sektora MMŚP, które znajdą tutaj wsparcie w zakresie sieciowania kontaktów, poszerzania wiedzy, zdobywania doświadczenia, inspiracji, rozwoju projektów oraz internacjonalizacji, które zapewniają liczni partnerzy i mentorzy oraz zespół Rawa.Ink.

Dodatkowo, w Rawa.Ink organizuje bezpłatne szkolenia, warsztaty i wydarzenia o tematyce skupionej wokół przedsiębiorczości i innowacyjności.

Rawa.Ink to także Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości

W dniu 7.04.2018 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy 5 miastami tj.: Saint-Etienne (Francja), Sierre (Szwajcaria), Monastir (Tunezja), Tamatave (Madagaskar), Katowice (Polska) i instytucjami z tych obszarów zajmującymi się wspieraniem przedsiębiorczości np. Izby Gospodarcze, Uniwersytety, Parki Naukowo-Technologiczne. Od tego czasu Rawa.Ink wspiera rozwój firm na rynku: francuskim, szwajcarskim, tunezyjskim czy madagaskarskim.

Miasta wyraziły wolę współpracy z zakresie wspierania lokalnych firm w nawiązywaniu relacji biznesowych z miastami partnerskimi projektu. Projekt opiera się na następujących kluczowych działaniach:

  • budowanie relacji pomiędzy instytucjami w miastach zajmujących się wspieraniem przedsiębiorczości.
  • budowanie relacji pomiędzy firmami zainteresowanymi wyjściem na rynki międzynarodowe. Przygotowywanie pobytu firm w mieście partnerskim.
  • dzielenie się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju małych i średnich firm, start-up’ów oraz w ich wsparciu w rozwoju poza granicami kraju pochodzenia. Tworzenie narzędzi wsparcia i programów szkoleń.
  • rozwój sieci kontaktów i przyłączanie kolejnych zainteresowanych miast do sieci.
  • współpraca pomiędzy Miejskimi Inkubatorami Przedsiębiorczości z terytoriów wchodzących w skład sieci.

Działania te przede wszystkim pokonują „barierę wejścia” dla małych i średnich firm na rynki zagraniczne. To co do tej pory wydawało się niemożliwe staje się dostępne na wyciągnięcie ręki. Zainteresowana firma uzyskuje wsparcie w nawiązaniu pierwszych relacji biznesowych poza krajem pochodzenia, co w krótkim czasie wpływa pozytywnie na rozwój działalności biznesowej.

Jesteś zainteresowany wsparciem katowickiego inkubatora przedsiębiorczości? Dodatkowe informacje znajdziesz na ich stronie internetowej lub profilu na FB.

Kontakt

Otwarte:
od poniedziałku do soboty
7.30 – 21.00

ul. Teatralna 17a
40-003 Katowice

Recepcja: 32 259 39 54 

rawa.ink@katowice.eu

Zapoznaj się też z działaniami na rzecz przedsiębiorców podejmowanymi w Zabrzu.

Skip to content