Zaproszenie na spotkanie online nt. dotacji do  rozpoczęcia działalności gospodarczej dla osób do 29 r.ż.

Zaproszenie na spotkanie online nt. dotacji do rozpoczęcia działalności gospodarczej dla osób do 29 r.ż.

Razem z Zabrzańskim Centrum Przedsiębiorczości serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone pozyskiwaniu dotacji do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Spotkanie odbędzie się w dniu 11 marca o 10.00 w aplikacji MS Teams.

Zapisy

Aby wziąć udział w spotkaniu zapisz się już dzisiaj za pomocą tego formularza zgłoszeniowego przygotowanego przez Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. W przeddzień spotkania otrzymasz linka z danymi logowania na spotkanie.

Ramowy program spotkania nt. dotacji do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Podczas spotkania omówimy następujące kwestie, które są ważne dla przyszłych przedsiębiorców:

  1. Jakie są instytucje otoczenia biznesu w woj. śląskim i gdzie szukać pomocy?
  2. Typy finansowania jednoosobowych działalności gospodarczych.
  3. Zasady dofinansowań przyznawanych ze środków unijnych.
  4. Etapy przyznawania środków w projekcie Samodzielni!

Spotkanie poprowadzą:

Agnieszka Budzyńska – koordynatorka projektu Samodzielni!  Specjalistka z zakresu pozyskiwania środków na inspirujące działania. Doświadczenie zdobyła przygotowując i realizując projekty dla Stowarzyszenia MOST, Stowarzyszenia Droga i Śląskiej Sieci 3 sektora. Do tej pory udało jej się pozyskać kilka milionów na działania społeczne.

Anneta Wojnarowicz – trenerka i ekspertka z zakresu opracowania i wykonania biznesplanów w projekcie Samodzielni! Ekspertka z zakresu przedsiębiorczości, pozyskiwania dotacji do działalności gospodarczych. Doświadczenie zdobyła prowadząc własną działalność gospodarczą oraz wspierając przedsiębiorców w Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Biurze Obsługi Przedsiębiorców w UM Świętochłowice i Urzędzie Miasta Lędziny.

Więcej informacji nt. dotacji do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej

Pamiętaj, że jeszcze ciągle szukamy ciekawych pomysłów na działalności gospodarcze. Te pomysły dofinansowujemy dotacją w wysokości do 23 050,00 PLN oraz wsparciem pomostowym w wysokości do 2 600,00 PLN miesięcznie przez 6 miesięcy od założenia firmy.

Jednak wolne miejsca w naszym projekcie coraz szybciej się kończą 🙂 Potem czeka nas 1-2 lat przerwy z możliwości ubiegania się o środki unijne, gdyż ciągle jesteśmy na etapie negocjacji z Komisją Europejską zasad przyznawania dotacji na lata 2021 – 2027. Bez możliwości pozyskania dotacji do rozpoczęcia własnej firmy ze środków unijnych zostaną Ci dotacje z Powiatowych Urzędów Pracy. Pamiętaj jednak, że te instytucje przyznają tylko same dotacje. I nie możesz z nich sfinansować wsparcia pomostowego.

Dlatego już dzisiaj sprawdź, czy możesz zostać uczestnikiem projektu Samodzielni!. Następnie przeczytaj wszystkie dokumenty projektu lub tylko te wymagane przy zgłoszeniu. A, gdy już będziesz miał wszystko, to złóż je w jednym z biur projektu w trakcie jednego z naszych naborów!

Do zobaczenia!

Skip to content